Lees meer
Het ziekteverzuim in 2018 is met gemiddeld 6,63% hoger dan in 2017. Toen was het 5,98%. In het vierde kwartaal van 2018 lag het verzuim voor het eerst in dat jaar lager dan in de rest van de branche, waar een algehele stijging in het verzuim zichtbaar is. Wij hopen die positieve ontwikkeling in 2019 voort te zetten. Maar hoe?
Verzuim terugdringen: kijken naar oplossingen per individu
We hebben veel aandacht voor verzuim en het terugdringen hiervan. We kijken per individu welke oplossingen mogelijk zijn. Ook omdat de oorzaak van het verzuim divers is. De oplossingen om het verzuim terug te dringen, variëren. Van een gesprek met frequentverzuimers waarbij de leidinggevende en de afdeling P&O betrokken zijn tot aan een second opinion van externe vragen over cases van langdurig verzuim.
We zetten in op preventie door het werkgeluk te vergroten
Ook hebben we aandacht voor preventie. Zo kunnen medewerkers gebruik maken van e-learnings en maatregelen die het werkgeluk kunnen vergroten. Ook gaan we in 2019 meer personal coaching inzetten. Deze combinatie van verschillende interventies moet leiden tot het verhogen van het geluk en de gezondheid van onze medewerkers en dus tot het reduceren van verzuim.